• HOME
• ABOUT
• MEMBERS
• NEWS
• CONTACT
News › Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków FORUM OKRĘTOWEGO

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków FORUM OKRĘTOWEGO

16 September 2019
W dniu 11 września 2019 roku, odbyło się Walne Zwyczajne Zgromadzenie Członków Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE. Miejscem zgromadzenia było Centrum Kongresowo-Wystawiennicze AMBEREXPO, a odbywało się ono w trakcie Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2019. Tego dnia do FORUM OKRĘTOWEGO przyjęto sześć kolejnych podmiotów.

Obrady rozpoczęły się oddaniem hołdu minutą ciszy zmarłym w tym roku: Eugeniuszowi Skrzymowskiemu, współzałożycielowi i byłemu wiceprezesowi FO oraz Sławomirowi Skrzypińskiemu byłemu długoletniemu dyrektorowi Biura FO.

W trakcie Walnego Zgromadzenia FORUM OKRĘTOWE dokonało wyboru nowych władz stowarzyszenia na nową, czteroletnią kadencję. 

Na prezesa Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE wybrano ponownie Prezesa REMONTOWA Holding S.A. Piotra Soykę. W uzasadnieniu zgłoszenia jego kandydatury Inacio Golebski z DNV-GL Polska podkreślił fakt, że Piotr Soyka jest nie tylko liderem wiodącej polskiej i europejskiej grupy stoczniowej, będącej wizytówką polskiego przemysłu okrętowego, ale również jego zaangażowanie w działalność sponsorską i charytatywną różnego rodzaju wydarzeń w środowisku okrętowym, m.in. wystawy w Muzeum Morskim w Gdańsku „Nasza pasja”, remontach jednostki „Sołdek”, finansowaniu przedsięwzięć Politechniki Gdańskiej, w tym badań i sesji naukowych oraz zjazdów absolwentów.

Podkreślił również, ze jakkolwiek studium wykonalności programy sektorowego INNOship zostało sfinansowane przez wszystkich członków FORUM OKRĘTOWEGO, ponad połowę jego kosztów wzięły na siebie spółki z holdingu REMONTOWA.  Beneficjentami tego programu są i dalej mogą być wszystkie spółki działające w przemyśle okrętowym, nie ponosząc wcześniejszych kosztów przygotowania tegoż studium, co jest godne szczególnego podkreślenia - zaangażowanie finansowe REMONTOWEJ na rzecz całej branży okrętowej, co stanowi wzór do naśladowania dla innych firm.

Na członków Rady i jednocześnie Wiceprezesów Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE wybrano: Inacia Golebskiego z DNV-GL Poland Sp. zo.o., Michała Habinę z Gdańskiej Stoczni REMONTOWA S.A., Piotra Stypę z TOWIMORU S.A. oraz Przemysława Hoffmana z PROMAP Sp. z o.o.

Na członków Rady wybrano również: Marcina Ryngwelskiego z REMONTOWA Shipbuilding S.A., Grzegorza Strzelczyka z LOTOS Petrobaltic S.A., Romualda Kinde z NAVIMOR International Sp. z o.o., Wojciecha Pereta z Stoczni GDAŃSK S.A., Witolda Wawrzonkoskiego z SZKUNER Sp. z o.o., Krzysztofa Pawlaka ze Stoczni WISŁA Sp. z o.o., Janusza Kozaka z Politechniki Gdańskiej, Marcina Wiśniewskiego z Centrum Techniki Morskiej S.A., Zbigniewa Miodowskiego z ZINKPOWER Szczecin Sp. z o.o. i Sławomira Gieronia z DAMEN Marine Components Gdańsk Sp. z o.o.

Na członków Komisji Rewizyjnej wybrano:  Daniela Czerwińskiego z firmy CKK, Katarzynę Wojtowicz z mBank S.A., Krzysztofa Wróbla z  REMONTOWA Marine Design & Consulting Sp. z o.o., Goetza Linzenmeiera z Aluship Technology Sp. z o.o. oraz Cezarego Dutkę z REMONTOWA Electrical Solutions Sp. z o.o.

W trakcie dyskusji zastanawiano się nad zaktywizowaniem działania FORUM OKRĘTOWEGO. Dyrektor Biura FO Ireneusz Karaśkiewicz przedstawił przykłady tego jak zorganizowane są podobne stowarzyszenia w innych krajach, w tym SEA Europe, którego FORUM OKRĘTOWE jest członkiem. W dalszym ciągu swojego wystąpienia przedstawił propozycje zmian organizacyjnych w FORUM OKRETOWYM, nad którymi dyskusja będzie prowadzona  w najbliższym czasie, tak by zacząć wdrażać te zmiany jeszcze w tym roku.
 

W trakcie obrad omówiono również propozycję zorganizowania dużej europejskiej konferencji naukowej w Gdańsku, poświęconej czekającym nas wyzwaniom związanym z wdrażaniem restrykcji emisyjnych w napędach jednostek pływających. Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE będzie patronem tej konferencji. Poinformowano, że związała się już grupa inicjatywna, która intensywnie nad tym już pracuje i zaproszono do współpracy wszystkie organizacje zrzeszone w FORUM OKRĘTOWYM.

W trakcie posiedzenia Rady FORUM OKRĘTOWEGO, które odbyło się tuż przed WZZCZ, przyjęto w poczet FORUM OKRĘTOWEGO 6 nowych członków - Akademię Morską ze Szczecina, oraz spółki: ConVess, Prąd Service, Stemor, Zatoka-Tech oraz Alphatron Marine Poland. 

- Akademia Morska w Szczecinie to fundament edukacyjny szeroko rozumianej branży morskiej na Pomorzu Zachodnim. To nie tylko wysoka jakość, ale również bardzo pomysłowe i energiczne kierownictwo uczelni, które poszerza ofertę edukacyjną dla naszej branży, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku. W przerwie obrad doszło do rozmów przedstawicieli tej uczelni z dużą globalną firmą, która jest również członkiem naszego stowarzyszenia, a która planuje otworzenie dużego, specjalistycznego biura serwisowego w Polsce. Stwarza to zapotrzebowanie na kadrę inżynieryjną z rzadką specjalnością, której kształcenie Akademia  Morska w Szczecinie ma w swojej ofercie programowej. Sprawa jest rozwojowa – powiedział Ireneusz Karaśkiewicz.

- Cieszy również akces kolejnych 5 prywatnych bardzo dynamicznie działających firmy w branży okrętowej. Firmy te wzbogacą FORUM OKRĘTOWE nowymi pomysłami na zintensyfikowanie jego działalności. W tej liczbie są trzy spółki działające w Szczecinie, co świadczy o odbudowującej się i rosnącej aktywności naszej branży w tym rejonie – dodał dyrektor Biura FORUM OKRĘTOWEGO.

Na zakończenie obrad uzgodniono, ze Walne Zgromadzenie Członków FORUM OKRĘTOWEGO co do zasady raz w roku będzie odbywało się w rejonie Trójmiasta, raz w Szczecinie.
 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

CLOSE