• HOME
• ABOUT
• MEMBERS
• NEWS
• CONTACT
News › 61 Naukowo Techniczna Konferencja Spawalnicza

61 Naukowo Techniczna Konferencja Spawalnicza

10 October 2019
Związek Pracodawców FORUM OKRETOWE objął honorowy patronat nad 61 Krajową Konferencją Spawalniczą „Spawanie 21 wieku: domena ludzi czy robotów”, która odbędzie się  w dniach 14-16.10.2019 w Hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej.

Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć naukowych i ocena aktualnego stanu wiedzy w spawalnictwie, a także postępów w technologiach stosowanych w konstrukcjach lądowych, morskich, aerotechnicznych i kosmicznych. Tematem przewodnim konferencji będą zagadnienia automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych w technikach wytwórczych, zanikania bariery ludzie-maszyny w spawalnictwie.

- Polska od lat jest znaczącym i cenionym ośrodkiem prefabrykacji kadłubów okrętowych w Europie. Jakość wykonywanych u nas konstrukcji spawanych spełnia najwyższe standardy. Główne wyzwania przed którymi stoi obecnie branża spawalnicza to: rosnące koszty pracy oraz niedobór wykwalifikowanych kadr – powiedział dyrektor biura Związku Pracodawców FORUM OKRĘTOWE Ireneusz Karaśkiewicz.

- Chcąc utrzymać swoją dotychczasową silną pozycję i zwiększyć wydajność, firmy spawalnicze stoją przed koniecznością inwestowania w automatyzację i robotyzację procesów spawalniczych, tam gdzie to jest technologicznie możliwe. Referaty wygłoszone na konferencji przybliżą postępy tym obszarze w ostatnich latach – dodał.

Program konferencji oraz szczegóły rejestracji można znaleźć pod linkiem: konferencjaspawalnicza.pl

Organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla osób z przemysłu, które nie mogą poświęcić całych 3 dni na udział w Konferencji - można wykupić udział tylko w wybranych dniach, otrzymując jednocześnie wszystkie materiały. Więcej szczegółów pod linkiem: konferencjaspawalnicza.pl/koszt-uczestnictwa
 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

CLOSE